Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras direktors pulkvedis Mārtiņš Liberts piedalās Militārās ģeotelpiskās izlūkošanas konferencē Londonā, Lielbritānijā

02/04/2019 - 00:00
Pasākumi
Information prepared by
Informācijas un pakalpojumu nodaļa

 

2019. gada 28. – 30.janvārī, Londonā notika kārtējā Militārās ģeotelpiskās izlūkošanas konference, kuras mērķis bija definēt globālās ģeotelpiskās izlūkošanas nozares nākotni. Konferences laikā tika apkopoti un apskatīti vairāk nekā 650 jautājumu par to, “kas ir kas” starptautiskajā ģeotelpiskajā izlūkošanas kopienā, lai noteiktu, kā vislabāk reaģēt uz izmaiņām starptautiskajās attiecībās un tehnoloģiju sasniegumiem. Konferencē varēja iegūt arī praktisku ieskatu par jaunumiem ģeoinformācijas nozarē, piemēram, par jaunākajām tālizpētes attēlu ieguves tehnoloģijām, datu automatizētu analīzi atkarībā no to mēroga vai izšķirtspējas, kā optimizēt datu plūsmas un daudz ko citu.

Vienīgais Latvijas Republikas pārstāvis konferencē bija Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras (turpmāk tekstā – LĢIA) direktors pulkvedis Mārtiņš Liberts. Viņš kopā ar Beļģijas un Nīderlandes nacionālo kartēšanas aģentūru vadītājiem piedalījās paneļdiskusijā par tēmu “Valsts kartēšanas attīstības spējas valsts drošības un katastrofu atbalstam”.

LĢIA direktors uzsvēra ģeotelpisko datu autoritatīvo datu nozīmi Atvērto datu kontekstā. Šādu datu plašā pieejamība palīdzēs veidot vienotu ģeoinformācijas telpu un novērst pārpratumus, kā arī uzlabot koordināciju krīzes situācijās.

Paneļdiskusijā tika apspriests, kā valsts kartēšanas aģentūru vadītāji no visas Eiropas plāno pārveidot savas organizācijas, lai tās varētu labāk atbalstīt savus klientus, kuri darbojas arvien automatizētākā ģeoinformācijas datu izmantošanas un analīzes, izmantojot modernākās mūsdienu tehnoloģiju iespēju platformas. Diskusijā tika izskatīti vairāki jautājumi:

· kā digitālā revolūcija ir ietekmējusi valsts kartēšanu un valstu aģentūru darbu;
· kā lietotāju grupu vajadzības ietekmē/pilnveido valstu kartēšanas aģentūru darbību;
· ko dara dažādas valstis, lai vairāk ieviestu ģeotelpisko datu ražošanā automatizēšanas/ģeneralizēšanas tehnoloģijas;
· kāda būs valsts kartēšanas aģentūru loma pēc 5 gadiem.